Starobinec, to je výzva!

17. ledna 2013 v 20:02 | Lee |  Glosář
Strašně mě nadchly Ryuuzakiho a Raveniny glosy, a tak jsem neodolala a musela si jeden zkusit. Jestli se k tomu Ryuu někdy dostane, prosím o ostrou kritiku, chci se zlepšit. Gramatické chyby jsem nechala autentické. Autorem je jakási/jakýsi Kagure. Fanfikce je vzata z konožského externího blogu.

-

"ACH BOZE KEDY MI TA TECHNIKA KONECNE POJDE TO SA NEDA" Až vypneš ten Capslock. POVEDAL NARUTO
"ALE NEBOJ NARUTO STACI TO LEN TRENING A BUDE TO DOBRE NESIES SI Z TOHO NIC ROBIT a radši se nauč česky. Nebo slovensky? Dost těžko se to pozná. A AKU TECHNIKU TO VLASTNE ROBIS" PRIHOVORILA SA ZO ZADU SAKURA
"NOOOOoooo PRAVE SA SNAZIM UROBIT RASENGAN BEZ POUZITIA KAGE BUNSHIN ALE NIAK MI TO NEJDE" ZO SMUTKOM a slzami a dehtem V OCIACH POVEDAL NARUTO
" TO SA TEDA NEBOJ VSETKO POJDE RAZ LEN TREBA OCET" UTESOVALA SAKURA NARUTA
CO VY DVAJA PREZIVATE ROMAN CI CO NEMALI BY STE RADSEJ jíst víc zeleniny? CVICIT NA MISIU" SPYTAL SA SAI.
"TY MAM TI dát peníze na nájem nebo ti JEDNU VRAZIT A ZIADNA MISIA NENI ABY SI VEDEL! Doufám, že interpunkci ti vysvětlovat nemusím, to by bylo na dlouho."ZAKRICALA NA SAIA SAKURA
"SAKURA NARUTO SAI TO JE NAHODA ZE STE TU VSETCI TRAJA No, to je fakt. LEBO TSUNADE-SAMA VAS POZIVA DO JEJ MIESTNOSTI se saké MISLIM ZE TO BUDE MISIA PODROBNOSTI WAM POWIE Teraz hovoríme po polsku? ONA" DOBEHLA S DIALKY SHIZUNE následována věrným prasetem TonTonem, které ale nešťastnou náhodou při cestě zakoplo, zarazilo se hlavou do země a od té doby je tam ropné naleziště. Ale to je zas jiný příběh.


OU CO MOZE BABCA-TSUNADE CHCET od takovýho analfabeta, jako jsem já? A SAKUETASUEBLABLAA To je nějaké zaříkání? MISLIM ZE SI TO S TOU MISIOU ZAKRIKLA NO CO ASPON NAKOPEME DO ZADKU NIEKOLKO CLENOU starobince. Na to byste mohli stačit. AKATSUKI." POVEDAL NADSENE NARUTO.
" NO TAK RYCHLO PODME DO TSUNADINEJ KANCELARIE" ROZHLASIL SAI Taková škoda, že je to "slovensky", být to česky, to bych si na té gramatice teprve smlsla.
"CIZE SAKURA SAI NARUTO MAM PRE VAS důležitý úkol. Diplomatickou MISIU. Sežeňte mi saké. Na obětech nezáleží." POVEDALA TSUNADE
" AKA AKA AKA Bu Bu Mahalala Óm! To je nějaký pohanský rituál, či co? UZ SA TESIM, až tě sním." SKOCL Taky vám dělá problém si to představit? NARUTO DO studny, aby nemusel poslouchat RECI TSUNADE.
" CIZE NESKAC MI DO studny, stejně se nezbavíš mých RECI VASA MISIA BUDE IST DO KAMENNEJ A skřípnout místního dodavatele. Je to mafián. Už půl roku mě okrádá na mých objednávkách. Také je třeba OCHRANIT
FELDARNEHO PANA PRED CLENMI AKATSUKI IDU koledovat budu. Lelujah, zemo zelena, přede dvorem jablůněčka ovoce nemá. PO NOM KVOLI NIAKEMU KRISTALU VDAKA KTOREMU BUDE NA ICH STRANE VELKA ARMADA NINJOU VELMI VELKA Velmi moc. Moc. SAMOZREJME VAM AJ PRIRADIM JOUNINA. Ale na toho Feldára se vykašlete, ten počká."
"A KOHO" OZVALA SA SAKURA
" POJDE SVAMI YAMATO UZ TU CÁKÁ ve vaničce, chlapeček náš drahý." ROZHLASILA TSUNADE
" VITAM VAS SAKURA NARUTO SAI" DUFAM ZE NA MISIU SA BUDETE TESIT tak jako jste se těšili na sovětskou okupaci. JA SA MOC NA TAKYTO LAMOVSKY Proč do toho zatahovat takové milé zvířátko? Proč neřekne rovnou, že chce zpátky do vaničky? TAM-Tam NETESIM ALE určitě to bude lepší než Sběrač. Bratrstvo kočičí pracky si může trhnout nohou. NIAK TO ZVLADNEM! Spíš odpadnu já." PYSNE POVEDAL YAMATO.
" VY VY KOMU HOVORITE LAMOVSKY TIM Jmenuješ se snad Tim, že se tak rozčiluješ, analfabete?" ROZZURIL SA NARUTO
" NACHAJ TAK NARUTO" POVEDALA klidně NARUTOVI k smrti vyděšená SAKURA, která visela za ruku nad propastí.
TAK IDEME!" řekl Naruto a okázale ignoroval Sakuřin naléhavý pohled. Ale možná si jí jen nevšiml. "PRIPRAVTE SA ZA POL HODINU VYRAZAME TAK NEZABUDNITE" ROZHLASIL YAMATO, který si Sakury sice všiml, ale dělalo mu dobře, když někdo jiný trpěl.
" CO ZA POL HODINU SI NEROBTE SRANDU a vytáhněte mě!" začala Sakura hysterčit. "Teď TO NESTIHAME" omluvil se s milým úsměvem Sai. "Sensei, prosím!" POVEDALA YAMATOVI zkroušeným a pokorným, uslzeným hlasem SAKURA.
"NO TAK CHODTE SA PRIPAVIT" ROZKAZALA TSUNADE a vytáhla Sakuru z díry, aby už měla pokoj.

-------------------O POL HODINY a pět infarktů později--------------------------------------------
"DOBRE VSETCI SME TU" SPYTAL SA YAMATO, když si všiml, že je sám.
"ANO ANO ANO Ne, ne, ne." POVEDALI SAI SAKURA A NARUTO.
" CIZE nevím, co si z toho mám vybrat, takže prezenci přeskočím a VYRAZAME V KAMENNEJ UZ NA NAS CAKAJU DUFAM ZE KVOLI VAM NEPRIDEME NESKORO. Protože kdybych nedostal svou pravidelnou bublinkovou koupel o páté, rozzlobil bych se. A jestli se rozzlobím, budu zlý." PONAHLAJUC POVEDAL YAMATO.
"KVOLI NAM SKOR KVOLI VAM VY VY plyšový medvídku, pojďte si pro pusinku...." POVEDAL NARUTO YAMATOVI.
" OU TY SI NA TOM TAK ZLE ZE SA chceš mazlit i s Yamatem? POHADAS S YAMATOM AJ SAKUROU" NAHNEVAL NARUTA SAI, který mu nenápadným pohybem připevnil na záda cedulku Jsem Analfabet a nestydím se za to.
" TY SA DO TOHO NEMIESAJ LEBO budu zase muset přemýšlet, jestli ti mám zaplatit nájem nebo jestli TI ZAS VRAZIM" NAHNEVANE POVEDALA SKUA Tak ale mírni ty nadávky, ano? SAIOVI
ALE ALE DOST DOST Zaseknutá zaseknutá deska deska." PRESTANTE SA HADAT LEBO VAS DAM DO psychiatrické léčebné KLIETKY" STRASIL YAMATO
"JASNE JASNE A JASNE, že ne." POVEDALI VSETCI TRAJA zvlášť. NÁRAZ. Bum. Au.

------------V KAMENNEJ DEDINE, v betlémské pustině a v noční hodině------------------------------------------------
"OCH VIETNAM VAS vidí. TU STE PRE NAS VELKOU POMOCOU v boji s korupcí. UZ ASI 3 KRAT SA NAM POKUSALI strčit úplatek, tak co jsem měl dělat. Přijmul jsem. UKRADNUT KRYSTAL ALE BEZ USPECHU BOLI TO CLENOVIA teroristické skupiny Přestaňte mučit český jazyk. AKATSUKI TAK NAS NAPADLO ZE ZAVOLA nebo přijde. Prostě řek, jak to vyjde! NA POMOC KONOHU SME VELMI RADI ZE STE PRISLI Díkybohu." PRIVITAL FELDARNI PAN KAMENNEJ DEDINY opraváře televizí, které obvolal už před měsícem. SAKURU NARUTA SAIA A YAMATA zcela přehlédl.
OCH DOVOLTE ABY SOM SA PREDSTAVIL JA SOM JAMATO Tomato." PREDSTAVIL SA YAMATO
" MY SME NARUTO SAKURA SAI MOC NAS TESSI Tessi? Nějaká nová postava, o které nevím?" PREDSTAVILI SA NARUTO SAKURA SAI trojhlasným zpěvem.
" MOHLI BY STE NAM POVEDAT PRESNE KEFÍR JE PROBLEM" SPYTAL SA NENAPADNE SAI
" ANO MOC BY NAS TO ZAUJIMALO" PRIDAL SA NARUTO, který kefír od dětství nenáviděl.
" CIZE NIEKDO CHCE UKRADNUT kefíropal a vyplavit náš KRISTAL ABY MOHOL MAT STRASNE VELKU ARAMADU NINJOU, kteří budou chlemtat kefír NA SVOJEJ STRANE řeky." ZO STRACOM POVEDAL FEULDARNI Předtím byl jen Feldární, oni se tam střídají? PAN
ALE V TOM SA DVERE ROZLETELI na třísky A VSTUPILA STRAZ A HOVORI: " PANE Nějací chuligáni vám rozbili dveře. UTOCIA NA KRISTAL ASI JE TO DEIDARA, baf!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ryuu Ryuu | 20. ledna 2013 v 14:58 | Reagovat

*infantilně se chechtá*
*nemůže se přestat infantilně chechtat*
*vzdává to a chechtá se dál*

Ten CapsLock mě celou dobu zabíjel, ale tvoje glosa nemá chybu. :D Ne, vážně, ostrou kritiku? Ode mě? To já umím, takové věci? :D V glosách se zas tak moc dobře nevyznám, abych pravdu řekla, přijdou mi dost nevyhraněné a těžko se určuje, co je v nich ještě fajn a co už ne. Obecně asi nejdůležitější pravidlo podle mě je nesklouzávat k urážení autora/autorky a nevrtat se jen a pouze v gramatických chybách (což, jak víš, jsme my tehdy zrovna moc nedodržovaly xD), protože glosy vznikají v prvé řadě pro zábavu - respektive pro škodolibou zábavu glosátorek/glosátorů a jejich čtenářů, to ano, ale ne proto, aby si jimi někdo ukájel ego. A víš co? Tobě se to prostě bravurně povedlo! :) Nevím, jak moc je to správně nebo ne, ale já mám hrozně ráda, když někdo nejenže upozorňuje na logické a jiné chyby, ale v podstatě "dělá z příběhu úplně jiný příběh". To mě na glosování vždycky bavilo snad nejvíc a taky tyhle pasáže nejradši čtu. A opět - tady jich bylo! :) Všechny ty narážky na jiné příběhy, doplňování vět a změny jejich smyslu. A tak. Mělo to vtip, lehkost, nemělo to útočnost. Podle mého skromného názoru je to skvělá glosa! Howgh. :)

P.S.: Jen taková poznámka na okraj... na našich glosách měla velký, dost možná větší než já, podíl Rav, tak jen - na ni nezapomínat ;)

P.P.S.: Víš... kdyby se ti ještě někdy chtělo... oglosovat nějakou tu povídku... a kdybys mi ji třeba pak poslala... glosování ve dvojici bývá obvykle docela sranda... *píská si a předstírá, že tu vůbec není*

2 Lee Lee | 20. ledna 2013 v 22:22 | Reagovat

Jsi moc hodná, jsem vážně ráda, že sis to přečetla, protože upřímně (a to se stává málokdy) si taky myslím, že se mi to docela povedlo.
P.S.: Samozřejmě doplním, promiň, mělo mi to dojít.
P.P.S.: Hrozně ráda, myslela jsem, že bys o to nestála, resp. že bych ti nebyla rovnocenným "gloserem". Ale samozřejmě strašně ráda. (Díkybohu za náš milovaný externí blog, kde o vhodné povídky není nouze. XD)

3 Ryuu Ryuu | 20. ledna 2013 v 23:24 | Reagovat

Jojo. Na externím blogu už jsem taky párkrát trochu slídila. :D
A upřímně, já si nemyslím, že bych byla nějak moc dobrá glosátorka. Ale aspoň se pokusím být rovnou robě. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama